Richfield/Edina Charlie Turner Duals

Round 1

Hopkins 46 Richfield/Edina 31

Lakeville North 54 Trinity at River Ridge 30

Eastview 57 Brooklyn Center/Concordia Academy 12

Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 44 Roseville Area 24
106 Tanner Chmielewski (GSLLP) over Conner Rohloff (9) (R) — Technical Fall: 16-0
113 Ehklearsay Baw (10) (R) over Tyler Hausladen (GSLLP) — Fall: 2:44
120 Jacob Jewett (GSLLP) over Win Aung (11) (R) — Fall: 1:54
126 Aaron Donnay (GSLLP) over Eh Kuhto Dah (11) (R) — Fall: 2:34
132 Alex Mielke (GSLLP) over Forfeit (R) — Win by Forfeit
138 Brandon Richter (GSLLP) over Tamir Beeler (9) (R) — Fall: 1:21
145 Michael Donnay (GSLLP) over Ramesh Upreti (9) (R) — Fall: :41
152 Tyler Graham (11) (R) over Nate Tesch (GSLLP) — Decision: 9-7
160 Nick Brelje (GSLLP) over Hsinku Lay (10) (R) — Decision: 6-3
170 Henry Elholm (11) (R) over Nathan Schuch (GSLLP) — Fall: 5:40
182 Tony Landucci (10) (R) over Forfeit (GSLLP) — Win by Forfeit
195 Forfeit (R) over Forfeit (GSLLP) —
220 Dalton Clouse (GSLLP) over Josh LaPierre (12) (R) — Fall: 1:11
285 Josh Klimek (12) (R) over Christopher Lemke (GSLLP) — Decision: 3-1

Round 2

Eastview 32 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 31
106 Tanner Chmielewski (GSLLP) over Gage Greenlee (7) (EV) — Major Decision: 17-6
113 Gavin Greenlee (10) (EV) over Tyler Hausladen (GSLLP) — Fall: 1:37
120 Jacob Jewett (GSLLP) over Forfeit (EV) — Win by Forfeit
126 Aaron Donnay (GSLLP) over Zach Habeck (11) (EV) — Fall: 5:32
132 George Farmah (11) (EV) over Alex Mielke (GSLLP) — Major Decision: 11-0
138 Brandon Richter (GSLLP) over Alex Lindstrom (9) (EV) — Decision: 5-4
145 Casey Dravis (11) (EV) over Michael Donnay (GSLLP) — Fall: 3:31
152 Nate Tesch (GSLLP) over Billy Marks (12) (EV) — Decision: 13-9
160 Jacob Rukavina (12) (EV) over Nick Brelje (GSLLP) — Fall: 1:59
170 Luke Dodd (11) (EV) over Tristan Weber (GSLLP) — Decision: 9-4
182 John Williams (GSLLP) over Jordan Swanson (12) (EV) — Decision: 7-5
195 Nick Pegelow (12) (EV) over Colton Lueders (GSLLP) — Major Decision: 13-4
220 Dalton Clouse (GSLLP) over Mike Delich (9) (EV) — Fall: :19
285 Jack Buck (12) (EV) over Christopher Lemke (GSLLP) — Decision: 4-2

Lakeville North 66 Hopkins 12

Roseville 60 Brooklyn Center/Concordia Academy 12

Richfield/Edina 49 Trinity at River Ridge 25

Championship
Eastview 35 Lakeville North 33

3rd Place
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 58 Hopkins 19
106 Jesse Sattler (9) (HOP) over Tanner Chmielewski (GSLLP) — Fall: 1:45
113 Jacob Jewett (GSLLP) over Nate Johnson (9) (HOP) — Fall: 1:03
120 DaQuairus Black (11) (HOP) over Kole Polzin (GSLLP) — Major Decision: 15-4
126 Aaron Donnay (GSLLP) over Noah Sattler (12) (HOP) — Fall: 5:27
132 Alex Mielke (GSLLP) over John Baronov (11) (HOP) — Fall: :20
138 Brandon Richter (GSLLP) over Jack Anderson (11) (HOP) — Technical Fall: 20-4
145 Tony Lowden (GSLLP) over Blake Bachmeier (9) (HOP) — Fall: 5:24
152 Nate Tesch (GSLLP) over Ian Smith (10) (HOP) — Technical Fall: 27-10
160 Quinn Rohweder (12) (HOP) over Nick Brelje (GSLLP) — Fall: :59
170 Tristan Weber (GSLLP) over Oscar Ramirez (11) (HOP) — Fall: 5:53
182 John Williams (GSLLP) over Mitchel Bevens (10) (HOP) — Fall: 1:56
195 Colton Lueders (GSLLP) over Javier Martinez (HOP) — Fall: :53
220 Dalton Clouse (GSLLP) over Trevon Pettigrew (10) (HOP) — Fall: 1:20
285 Matt Parker (12) (HOP) over Christopher Lemke (GSLLP) — Decision: 5-0

5th Place
Richfield/Edina 54 Roseville 17

7th Place
Trinity at River Ridge 46 Brooklyn Center/Concordia Academy

Click Here: camiseta boca juniors

Mittie B Brack News

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *